על המכללה

המכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין נוסדה בשנת 1913 בירושלים כ"בית המדרש למורים העברי", בניסיון חלוצי ליצור תכנית להכשרת מורים שילמדו בשפה העברית ויכשירו את תלמידיהם ללמד בעברית בכיתותיהם. מאז ועד היום המכללה אחראית להכשרת אנשי רוח, סופרים, משוררים ואלפי מורים ומקבלי החלטות בישראל בתחום החינוך.

במכללה לומדים כ- 5,000 סטודנטים היוצרים, מבחינה דמוגרפית, מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית. יהודים (דתיים וחילוניים), ערבים מוסלמים ונוצרים וכן עולים חדשים נפגשים במכללת דוד ילין כדי להיות הדור הבא של המחנכים הישראלים.

המכללה היא ארגון ללא מטרות רווח. היא מנוהלת על ידי חבר נאמנים וועד מנהל שמתכנסים פעם בחודש, ובה סגל אדמיניסטרטיבי של כ- 85 איש וכ- 460 מורים.

המכללה משופעת בתכניות ייחודיות ללימודי תואר ראשון, תעודת הוראה, תואר שני, לימודי תעודה והשתלמויות ומגוון תכניות ייחודיות, ובנוסף, מכינה קדם אקדמית.

בשנת 2007 הסמיך המשרד להגנת הסביבה את המכללה כקמפוס ירוק. קהילת המכללה כולה, בהובלת צוות מרצים מתחומי המדע, הסביבה והחברה, פועלת להטמעת מידע, מיומנויות וערכים הנחוצים לקידום תרבות בת- קיימא לרווחתנו ולרווחת הדורות הבאים באמצעות המכון לחינוך לקיימות במכללה.

כיאה למכשירים את מורי העתיד, המכללה חרטה על דגלה את נושא המעורבות למען הקהילה. הנהלת המכללה, סגל המורים, העובדים והסטודנטים כולם מחויבים לנושא זה ולוקחים חלק בפעילויות הרבות המתקיימות לצורך כך במכללה ומחוצה לה.