mitlabtim


לקבלת מידע אנא פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם.
שם פרטי:
שם משפחה:
נייד:
דואר אלקטרוני:

מסלול

מסלול

back

סטודנטים מספרים על החוג

circle  כשראיתי את רשימת הקורסים הבנתי שאלו בעצם הנושאים העיקריים שהייתי רוצה ללמוד  
 קורסים עם תכנים מעולם הקרימינולוגיה, העבודה הסוציאלית וקידום הנוער. 

בתור בוגר שנת שירות, התכנים של הקורסים הנלמדים נגעו לי בדיוק בנקודה שבגללה יצאתי לשנת  שירות - התרומה והעשייה. 
וזה הפנץ' בחוג, המרצים והסטודנטים שלומדים בו - כולם שם כי הם רוצים ללמוד יותר ולתת יותר. זה מה שהופך את החוג הנהדר הזה למה שהוא. הלימודים בחינוך בלתי פורמאלי היו שווים כל רגע.
עומר ספיר

formali_facebook 

החוג לחינוך בלתי פורמאלי

circle  רציתי חינוך ולא רק הוראה.

תמיד אהבתי את הבלתי פורמלי ומשך אותי ללמוד את התחום כדי לקבל ראייה רחבה יותר ולפתוח אפשרויות. החלטתי ללמוד חינוך בלתי פורמלי כדי להרחיב את הדברים שאני יכולה לעשות. בפועל יצא שהרחבתי לעצמי עולם הרבה יותר גדול.  
הלימודים מעניינים ומאתגרים, מוסיפים נפח רציני ללימודי החינוך ומעשירים את עולמי. במערכת החינוך של היום צריך להגיע עם יכולות מיוחדות והלימודים בחוג אכן מפתחים יכולות אלו. אין לי ספק שהחוג תורם לי רבות.
הילה שמש

החוג לחינוך בלתי פורמאלי

circle  אני חושב שהדברים אשר מביאים צעירים לעסוק בחינוך הוא בראש ובראשונה אהבת אנשים, והקשר עם בני נוער.

הלימודים בחינוך הבלתי פורמלי מאפשרים לסטודנט ליצור קשר אישי וישיר עם הנוער, הדיסטנס הקיים בחינוך הרגיל בין מורה לתלמיד אינו קיים בחינוך הבלתי פורמלי. 
צעירים שמעוניינים ביצירת קשר אמיתי עם בני נוער ימצאו מענה בעבודה המעשית והפעילות המגוונת הקיימת בחוג.

יוני ויז'ה

החוג לחינוך בלתי פורמאלי

circle  מדוע ילדים מתנהגים התנהגויות של סיכון ? מדוע ילדים שבאים ממשפחות מבוססות ועשירות מגיעים גם לרחובות? כיצד לעבוד עם ילדים שעברו התעללויות קשות ? כיצד לעזור לילדים לצאת ממעגל העבריינות?  אלו רק חלק קטן מהנושאים שנלמדים בחינוך בלתי פורמלי.


הלימודים  הקנו לי כלים לזהות ילדים בסיכון, הנמצאים בכל כיתה ומסגרת, ולדעת כיצד לגשת ולנסות לעבוד עימם  בצורה הטובה ביותר.
במהלך הלימודים נפגשתי עם אנשי מקצוע בתחומים שונים שעובדים שנים רבות עם נוער במצוקה ובסיכון. 

בתהליך  ההכשרה עבדתי עם נוער בסיכון במסגרות שונות, תוך כדי הדרכה צמודה ומקצועית של מיטב האנשים שמובילים בתחום.
ישראל קמה

החוג לחינוך בלתי פורמאלי

circle  הלימודים נתנו לי כלים רבים להתמודדות עם בני נוער בעבודה יומיומית בביה"ס וכן בעבודה עם נוער בסיכון במסגרות בלתי פורמאליות.


הקורסים השונים אפשרו לי להיחשף ולהיכנס לתוך עולמם של הנוער בסיכון, עולם מרתק ומגוון ולעיתים גם מסוכן ועצוב. 
במהלך לימודי, התנדבתי בהוסטל לנערות במצוקה. למדתי להכיר את הנערות ואת עולמן הכואב והפגוע ששואף לעולם ועתיד טוב יותר. 

לדעתי, הלימודים בחינוך בלתי-פורמלי מאפשרים התפתחות בשני מישורים: במישור האישי ובמישור החברתי-קהילתי. במישור האישי אני מרגישה שהתפתחתי רבות מבחינה רגשית ומקצועית וכן גם במישור החברתי - הלימודים תרמו לי לצמיחה, עשייה ומעורבות קהילתית.
שירה כהנים

החוג לחינוך בלתי פורמאלי

circle  כשאני שואלת את עצמי מה תרם לדמות החינוכית שלי, לאני מאמין שלי ובעיקר לעיצוב דמותי האישית,  אני חושבת שבעיקר זה התהליך שבו חנכתי נער בסיכון. שכן, עשרות השעורים שלמדתי במכללה, הסרטים והמאמרים העוסקים בילדים בסיכון, לא יכלו ללמד אותי כמו ההתמודדות שלי עם החניך. פתאום למושגים כמו הזנחה, הוצאת ילד מהבית, מצבי רוח קיצוניים וכד' מקבלים משמעות, שם ופנים. 

החונכות כשמה כן היא, הביאה אותי למעמד חינוכי בו החניך ואני עוברנו תהליך משותף של הבשלה.

כיום, בזכות החונכות אני מסתכלת על כל תלמיד ותלמיד ויודעת שמאחורי כל ילד קיים עולם ומלואו, ולא יהיה ניתן לעזור ולקדם את הילד אם לא נדע את התמונה השלמה ממנו הוא בא.
מיכל כהן


החוג לחינוך בלתי פורמאלי
circle  הלימודים בחינוך הבלתי פורמלי היוו חוויה לימוד אינטנסיבי מעשיר לצד נתינה ושילוב עם עבודת שטח. העבודה המעשית הינה גורם משמעותי ללמידה, נתינה, קבלה ובעיקר סיפוק. 

אני חושבת שהלימוד בחינוך הבלתי פורמלי  הוא חוויה משמעותית, ומאתגרת אשר משאירה את חותמה גם לאחר סיום הלימודים בהמשך החיים. צוות המרצים בחוג הם אנשי חינוך מקצועיים אשר מהווים דוגמא להתמדה, מסירות לסטודנטים ולקהילה ודמויות משמעותיות לחברה הישראלית. 
דליה בן-חיים
החוג לחינוך בלתי פורמאלי
מעבר לדף הבית של החוג לחינוך בלתי פורמלי

מעבר לרשימת חוגים ומסלולים - לימודי תואר ראשון בחינוך