mitlabtim


לקבלת מידע אנא פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם.
שם פרטי:
שם משפחה:
נייד:
דואר אלקטרוני:

מסלול

מסלול

back

נעה פלד
למדתי במכון לחינוך פתוח ניסויי (חפ"ן) בשנת 2005.
 
כיום אני מעבירה הרצאות על פרוקטים אקולוגיים בארץ ובעולם - מסע אקולוגי www.ecodoc.co.il.
זה פרויקט שבמכון לחינוך פתוח ניסויי (חפ"ן) הפכתי מרעיון כללי לעסק עצמאי ופועל מאז, זו השנה הרביעית.
 
לאחר שעבדתי 10 שנים בבתי ספר שונים בירושלים ובתל אביב כמורה לחינוך סביבתי, עברתי לעבוד באופן פרטי. כיום אני עובדת עם ילדים בחוגים ובפעילוית בחופשים, של חינוך פתוח רב גילאי, בשם "ילדי האור", ובהם אני משלבת פרויקט של גינה אקולוגית, טבע וסביבה, יצירה, חכמות עתיקות ועוד.

חוג ילדים:
http://picasaweb.google.com/ecodoc/UrbanPermacultureWithKidInTelAviv

פעילויות בחופשים:
http://picasaweb.google.com/ecodoc/KidsActivites
 
אני עוסקת בפרמקלצ'ר ברמה האישית, העירונית, הנה תמונות גינת הבית שלי:
http://picasaweb.google.com/ecodoc/UrbanPermacultureInTelAvivHomeGarden
ועובדת כרכזת פעילות בארגון הפרמקלצ'ר הארצי המתהווה.

סיפור משנת הלימודים:

מעבר למה שסיפרתי, יש לי הרכב של מוזיקה ברזילאית בשם "קפזיניו" (קפה קטן) בו אני שרה בפורטוגזית סמבה, בוסה נובה ועוד.
 
לתמונות: http://picasaweb.google.com/ecodoc/CafezinhoMusicaBrasileira
 
את הצעדים הראשונים בעולם הזה עשיתי למעשה במכון לחינוך פתוח ניסויי (חפ"ן). לאורך הסמסטר הראשון עם החקירה הפנימית והקבוצתית, הבנתי שבוער בתוכי חלום, שנשמע אז קצת הזוי: "לשיר בפורטוגזית מול קהל".

הייתי לאחר טיול ארוך בברזיל, למדתי את השפה ואהבתי את המוזיקה, היא התנגנה בי ורצתה לצאת. מול הקבוצה שרתי בפעם הראשונה בחיל ורעדה לבדי, בישיבה, בלב דופק ובישנות, אך ידעתי שיש תמיכה.

כשחגגנו לחני יומולדת 50 היא ביקשה שאשיר לה, עוד צעד קטן להגשמת החלום, עוד מבוכה לקפוץ מעליה. כשהתחברתי אל בחור נוסף עם גיטרה, בחפ"ן ב' כבר, הבאתי אותו איתי לשיר כפרויקט קטן מול החברים הטובים ומילי, שליוו אותי במסע הזה ותמיד עודדו.

משם הדרך להרכב של 8 נגנים והופעות על הבמות התקצרה באורח פלא.

לאחר שנה וחצי של הופעות בבתי קפה, מועדונים וחתונות, התפרקנו וכיום אני עובדת עם מוזיקאים שמתמחים במוזיקה ברזילאית, ונהנית מכל הלב מהחלום שהתגשם.

מכל הפרויקטים שלי, זה התחום שבו אני חשה הכי מאושרת. הקמתי הרכב משלי ואני מתארחת בהרכב נוסף, אני מתרגמת שירים מפורטוגזית לעברית ומודה לחפ"ן על החיבוק וההעצמה.

איך המכון לחינוך פתוח ניסויי (חפ"ן) נוכח בחיי:

אני לומדת היום תורות שונות שעוסקות ביצירת מציאות כמו חוכמת המאיה מדרום אמריקה, חכמת ההונה מהוואי, וכן אמנות תנועה שמאנית בשם תאגיה. בימים אלה אני מתחילה לפתוח קבוצות ללימוד חכמת המאיה ושפת האדמה בתנועה.
 
האפשרות ללמד אחרים או להעצים אותם, בכל גיל, תוך כדי למידה והתפתחות עצמית, קיימת בי מאז לימודי במכון לחינוך פתוח ניסויי (חפ"ן). בכל פעם שאני נתקלת בלבטים לגבי ההמשך, הבסיס האיתן של התמיכה שניתנה לי בחפ"ן עולה וזורח, עוזר להמשיך. הידיעה הפשוטה שאני יכולה לסמוך על עצמי, שתמיד אמצא לי מורים מופלאים להמשך התפתחות אך שבעצם כל הידע נמצא בתוכי - כל זה נולד בחפ"ן והתווה את המשך הדרך המופלאה, האינסופית, להתפתחות מתמדת.