ארכיון הגן האקולוגי

אודות שנת השמיטה (תשע"ה): לחצו כאן

חדשות אביב תשע"ג:

גיזום אורנים

לאחר שלגי החורף מופו בשטח הגן 17 עצי אורן ירושלים שענפיהם נשברו או נתונים בסכנת קריסה בעקבות השלג שנחת עליהם.

על מנת להסיר את הענפים המסוכנים טיפס איתן לצמרות, לגובה של למעלה מ-20 מ', והסיר ענף אחד אחר השני. איתן וצוותו עמלו כשבועיים על הגיזום ופינוי הגזם הרב משטחי המכללה. כתוצאה מגיזום הענפים הגבוהים נפגעו עצי נוי ועצי פרי שמהווים את הקומה הנמוכה של חורש הגן. שיקום שלהם מתבצע בימים אלה.

טיפול מונע בסדר גודל כזה נעשה בערך אחת לעשר שנים ואנו מקוים כי בשנים הקרובות לא נחזה בעצים קורסים בשלגי החורף בגן.

pines2
mulberry_tree

תות עץ- לא רק לטובת זחלי טוואי המשי

העלים של תות העץ, הגדל בסמוך לפינת החי, משמשים למאכל עבור זחלי טוואי המשי. אלו זוללים מהם בכל פה בתקופה זו, בשיא התפתחותם בטרם יתגלמו ויטוו סביב עצמם את קורי המשי. כן כן, החוט ממנו תופרים גלימות משי מופק מהקורים של זחלים אלה ממש. (עדי-חפשי ושלבי תמונה של גולם טוואי המשי)

עץ התות הקדים להבשיל פירות השנה, וסטודנטים חדי עין כבר נהנים מהפירות. הציבור מוזמן להתכבד. אכלו נא רק פירות שחורים והישמרו מלשבור את הענפים.

בית המלאכה של מרכז "אדם אדמה" הולך ונבנה בעזרתם של אורחים בגן

פינת המחזור שבפאתי הגן מחדשת פניה והופכת לבית מלאכות הכפיים של מרכז "אדם אדמה". בימים אלה מוקמת במקום סככה חדשה שתכיל את סדנאות הנגרות, הקדרות והאריגה.

building

להקמת הסככה והריהוט היו שותפים סטודנטים וסטודנטיות מהקורס "מבוא לחשיבה מקיימת". לאחרונה הם ארחו אנשי חינוך בכירים קנייתים המשתלמים בחינוך לקיימות שהגיעו אלינו לביקור וללמידה. benches

wall

הסטודנטיות, שלמדו בעצמן פרק נכבד בתורת הנגרות, הנחו את האורחים ובנו בצוותא עמם שולחן עבודה וספסלי ישיבה יעודיים לסדנא. קבוצה אחרת עסקה בטיוח צבעוני של אחד מקירות הסדנא.

האירוע הגיע לסיומו המשמח בקינוחי תה ומאפה תוצרת הטבון המקומי.

tea_break


לדף הבית של המכון ללימודי חינוך לקיימות