דיווח מבית הספר ללימודי המשך

לצמוח אישית, להתפתח מקצועיתnews7

בית הספר ללימודי המשך הוא מרכז חשוב לפיתוח מקצועי למורים, לעובדי הוראה שאינם מורים ולעוסקים במקצועות תומכי הוראה בירושלים ו בסביבתה. בשנת הלימודים תשס"ח למדו בבית הספר אלף שש מאות וחמישים איש. בשנת הלימודים הנוכחית אנו צופים לגידול במספר הלומדים המונה עד עת ה כ- 1500 איש.

בית הספר מציע מגוון תכניות, מרביתן ללימודי תעודה, וקורסים מעוררי אתגר ועניין המתאפיינים בשילוב בין ידע עיוני עדכני לבין התנסות בכלים פרקטיים חדשניים וישימים בשדה. בתכניות ובקורסים אלה יש כדי לספק את הצרכים של מורים ועובדי הוראה בשדה, להרחיב את הידע המקצועי שלהם ולהעמיקו וגם לפתח תחומי עיסוק חדשים.

צוות בית הספר עובד בשיתוף עם ראשי החוגים, ראשי המסלולים וראשי התכניות במכללה השיתוף גם עם משרד החינוך וגופים אחרים, דוגמת עיריית ירושלים, אשלים, מפע"ם, קרן של"ם, ארגון יהלום ואלומה לא רק מתחזק את התכניות הקיימות, אלא גם מפתח תכניות חדשות שיספקו את הצרכים המשתנים של המורים ומערכת החינוך כאחד.

מבין התכניות החדשות שנפתחו השנה, או עתידות להיפתח בחודשים הבאים יש לציין את התכניות האלה: התכנית להכשרת מרכזי מקרה לתסמונת אספרגר; התכנית להכשרת מנחי הורים ומשפחה בעדה האתיופית; השתלמות לגננות בנושא אוריינות ומשחק בגיל הרך; הנחיית קבוצות; טיפול באמצעות הבעה ויצירה בגישה ממוקדת; השתלמות לגננות בנושא חינוך לקידום בריאות; שתי תכניות השתלמות לצוותים החינוכיים במסגרות שונות של קרן של"ם המטפלת באנשים בעלי פיגור שכלי: טיפול וסיוע באמצעות גינון וטיפול וסיוע באמצעות בעלי-חיים; מגוון תכניות בהתאם לדרישות "אופק חדש"; תכנית השתלמות בהוראת תלמידים ברוכי כישרון במדע המצטרפת לתכנית להוראת תלמידים ברוכי כישרון במתמטיקה שנפתחה בתשס"ח; השתלמות במתמטיקה למורי החינוך המיוחד ועוד.

במסגרת ההתארגנות לקראת שנת הלימודים תש"ע שוקד צוות בית הספר בימים אלה על הכנת הידיעון. לצורך זה מתקיימות פגישות עם מרכזי תכניות ההשתלמות ועם נציגי הגופים השונים שאנו עובדים עמם. אנו מזמינים חברי סגל בעלי רעיונות ויזמות חדשים לפנות בהקדם אל מזכירות בית הספר ללימודי המשך ולהציג את רעיונותיהם.